niedziela, 21 lutego 2016

Eric Cantona - 1

Witam
Przyznać się muszę, że nie wiedziałam absolutnie nic o tym człowieku, kto to i po co chodzi po świecie. Ale moja wiedza, wiedza na temat PIŁKI NOŻNEJ, ostatnio się powiększyła i to właśnie dzięki temu panu.


Trochę o Cantonie poczytałam i już wiem, że był prawdopodobnie najbardziej wpływowym zawodnikiem w angielskiej piłce lat 90-tych. W Mancester United Cantona był bogiem. Fani czcili go w sposób, jaki nie spotkał innego piłkarza. Zyskał miano "Król Cantona". Był wielkim graczem i legendą,  prawdopodobnie nigdy nie doczeka się swojego następcy. itd.

Uważam, że jak na hafciarkę i tak już dużo wiem o legendzie piłki nożnej. Ale do rzeczy. Na podstawie w/w zdjęcia powstanie obraz dla mega fana Manchesteru i Erica Cantony. Na początku byłam niepewna wzoru jaki powstał i tej wielkiej czarnej plamy na około Erica, ale chyba znalazłam wyjście.
Praca powstanie (już powoli powstaje) na czarnej Aidzie 14 zweigart (patrz ostanie zakupy), a haftuję 3 nitkami DMC. Lepiej pokrywają czarny materiał. Muszę pomyśleć czy mimo wszystko haftować tło na czarno czy też zostawić czystą aidę. Zapewne wszystko wyjdzie w praniu.

A oto co do tej pory udało mi się wyczarować:


I malutkie zbliżenie. Jak widać jest kilka kratek zrobionych białym ołówkiem, ale więcej nie będzie. Staram się robić 1 lub 2 rzędy i do roboty :)


Jak na razie to tyle. Uciekam do Erica:)

7 komentarzy:

 1. Naprawdę jestem pełna podziwu dla tej czarnej kanwy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę jestem pełna podziwu dla tej czarnej kanwy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czarna aida to faktycznie fajnie rozwiązanie. ..efekt napewno będzie super
  A przerabianiem zdjęcia na wzór sama się zajmowałaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większe prace przerabiam na rosyjskiej stronie igolki.net. Problem jest tylko z napisami i małymi emblematami,jak tu na koszulce, ale to można samemu ogarnąć. Stronę polecam,jest darmowa.

   Usuń
 4. Przy okazji i ja się trochę nauczyłam o piłce nożnej ;) Fajne rozwiązanie z czarną kanwą, pewnie odpuściłabym sobie haftowanie tła. Może akurat wyjdzie taki trochę efekt 3D :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No to podziwiam podwójnie! Za czarną kanwę i tego facecika :)

  OdpowiedzUsuń
 6. zapowiada się spore dzieło :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawienie śladu:)_